Keravan Kori-80 ry:n kevätkokous 25.4.2023

2.5.2023

Keravan Kori-80 ry:n sääntömääräinen kevätkokous pidettiin 25.4.2023 Keuda-talon Loungessa. Paikalla oli 17 henkeä. Kevätkokouksessa esiteltiin kauden 2023-24 toimintasuunnitelma ja talousarvio.

Kevätkokouksessa valitiin seuran uudeksi puheenjohtajaksi Hannu Haapasalo. 
Johtokunnan erovuoroisten jäsenten tilalle saatiin kolme (3) uutta jäsentä Tuomas Leimio, Erkka Jaakkola ja Jussi Jäske. Johtokunnassa jatkavat jäsenet ovat Jani Helkiö, Pekko Koski ja Riika Sinkkonen.

Kiitän teitä kaikkia vaiherikkaista viidestä vuodesta, tuon ajan toimin seuran puheenjohtajana. Kiitos pelaajat, valmentajat, joukkueenjohtajat, buffan pitäjät, toimitsijat, tuomarit ja junioreiden vanhemmat, te teitte tästä ajasta koriksen parissa ikimuistettavan. Valehtelisin jos sanoisin etten vaihtaisi päivääkään pois, aika montakin päivää korona sulkujen ajalta voisin vaihtaa. Nyt on aika palata koriksen osalta juurilleni ja aloittaa tulevana kautena tyttöjen 13-15 joukkueen valmennustiimissä. Eli ette te minusta näin helpolla pääse eroon, sukka heiluu seuraavallakin kaudella 😊


Keravan Kori-80 ry

Harri Oksanen