Keravan Kori-80 ry – Kevätkokous 22.6.2021

22.6.2021

Toimintasuunnitelmassa päätavoite kaudelle 2021-22 on pyrkiä edelleen pitämään seuran talous vakaana, vaikka poikkeukselliset olosuhteet jatkuisivatkin.

Seura tulee myös lisäämään markkinointia. Uusien jäsenten saaminen mukaan koriksen pariin on seuran toiminnan kannalta tärkeimpiä avainasioita alkavalla kaudella. Jäsenhankintaa tuetaan kauden aikana erilaisilla tapahtumilla, niin omilla kuin muihin tapahtumiin osallistumalla. Valmennustoiminnan kehittäminen on myös yksi seuran painopistealue.

Kevätkokouksessa valitaan erovuoroisten johtokunnan jäsenten tilalle seuraajat.  Seuran puheenjohtajana jatkaa Harri Oksanen. Johtokuntaan erovuoroiset Juha Penttilä-Metso ja Jaana Peltonen jatkavat johtokunnassa. Johtokunnassa edelleen jatkavat jäsenet ovat Jani Helkiö, Juha Koivuniemi, Virve Länsimäki ja Lauri Vartia.

Lisätietoja:

Keravan Kori-80 ry

Harri Oksanen
puh. 040-594 7566